Вестник Саврани

Главный информационный сайт Савранского района

Пятница
Авг 18 
Размер текста
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Графський маєток в ліску, який розкинувся між с. Дубками і с. Капустянкою

E-mail Печать PDF
( Голосов )

В ліску, який розкинувся між с. Дубками і с. Капустянкою, знаходився графський маєток. Господарями якого були польські графи. Вони жили у Варшаві, а тут мала прислугу, приказника, які дбали про маєток.
Це була дуже красива двохповерхова будівля з красивими колонами, напівпідвалом. Будинок мав вихід через підземний перехід до конюшні, яка знаходилась на відстані 300 м. від нього, на випадок якогось нападу. Від будинку йшла алея обсаджена пахучим бузком в ліс до озера, в якому купались та катались на лодках. Також був танцювальний майданчик, який зберігся до нашого часу. Графиня приїжджала сюди на відпочинок, організовуючи пишні бали. В самому центрі цього танцювального майданчика було зроблено місце для неї, що свідчило про її панування цим прекрасним місцем.
Після революції в 1917 році, у маєтку був організований агро-сільхозтехнікум. Під час війни 1941-1945 та після тут були будинки для сиріт фронтовиків.
Десь в 60-х роках минулого століття організували школу-інтернат для дітей інвазірованих турбекульозом після чого почалось будівництво цілого комплексу дитячого будинку.
В 70-х роках перепрофіл. на школу інтернат з порушенням психіки (олігофренів). Потім тут була турбаза. В цей період графський будинок згорів (незважаючи на всі намагання врятувати його, так як стіни, перегородки, все в середині було з комишу він горів 2 неділі).
Стіни які залишились від пожежі, незважаючи на дощі, вітри, сніга і морози стояли і нагадували про минуле.
На превеликий жаль, зараз його розбирають по кирпичику залишаючи одні розвалини.

jdwSQJDfYm4

 ddED-zH3KA0

KGf1Y3IQjp0

kvgyETmRvMk

oGSoroUDKpw

REPobG0gdGM

WAqFu4cfd4s

 

Фото 1917, на задньому фоні графський маєток.

sStgPcsil-Y

Обновлено ( 15.01.2016 17:30 )  

У вас недостаточно прав для добавления комментариев.
Возможно, вам необходимо зарегистрироваться на сайте.

Газета Вестник Савранщины

888

Мы на FACEBOOK