Вестник Саврани

Главный информационный сайт Савранского района

Четверг
Июл 27 
Размер текста
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Сто днів при владі

E-mail Печать PDF
( Голосов )

За підсумками конкурсу, який оголосив голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі, головою Савранської райдержадміністрації був призначений одесит Віталій Свічинський. З дня, коли він обійняв посаду, минуло сто днів. З цього приводу ми і ведемо розмову.
- Віталію Сергійовичу, моє перше запитання може залишитися за рамками опублікованого. Вам можна задавати будь-які питання, чи …
- Я зрозумів. Ви можете питати про все, що Вас цікавить, можете задавати і не комфортні для мене запитання, а не лише ті, як прийнято у таких випадках, що роблять для опитуваного певний піар. Хочу, аби наш діалог пройшов відверто. Мені нічого приховувати.
- Добре. Тоді скажіть, будь ласка, про таке. У Вас був бізнес, який приносив гроші. Яку вигоду приносить перехід на державну службу? Зарплати тут мізерні. Хотілося задовольнити свої амбіції? Відчути владу?
- (Посміхається). Мені 29 років. Напевне, саме молоде покоління найбільше відчувало, що ми повинні жити по-іншому, по-новому. Тому разом зі своїми однодумцями я вийшов на Євромайдан у Києві. Революція гідності наповнила мене такою наснагою, такою енергетикою, стільки народила нових думок і прагнень, що повертатися у вже «накатану колію» не було ніякого бажання. Хотілося діяти, щось міняти у суспільстві, міняти країну.
У вересні 2014 року я обійняв посаду начальника Управління соціального захисту населення Комінтернівської районної державної адміністрації, провів певні реформи в Управлінні. Потім взяв участь у конкурсі на голів районних державних адміністрацій. Ось так потрапив до Саврані.
- Нинішню посаду Ви обійняли напередодні місцевих виборів, за результатами яких стали депутатом Одеської обласної ради від нашого району. Як це вдалося?
- Якщо Вам хочеться запитати, чи був якийсь адміністративний тиск, певні заборонені технології, то одразу відповім: цього аж ніяк не могло бути, бо це іде врозріз із моїми життєвими позиціями, моїми принципами. Я навіть не проводив ніякої передвиборної агітації, нікому нічого не обіцяв. Просто відразу після посадового призначення взявся за роботу. Найперше ми відремонтували дорогу Саврань – Дубинове, яка з’єднує район з трасою Одеса – Київ, в чому велику допомогу надали підприємці. Зі своїми заступниками я об’їздив усі населені пункти. Ми вивчили потреби громад, на основі чого була розроблена карта із відзначенням на ній проблем кожного села. Разом з тим мене дуже цікавило, чим живе молодь Савранщини, чим вона переймається. Я запросив юнаків та дівчат до селищного парку на відверту розмову. За моїм проханням наш діалог відбувся без участі учителів та батьків, що могло стати певним стримуючим фактором при висловленні ними своїх поглядів та переконань. Розповів їм про свої задуми. В результаті ми провели суботник на острові Кохання, де планується встановити безкоштовний wi-fi, облаштувати волейбольний майданчик, поставити лавочки і так далі. Запропонував молоді взяти участь на вже організованій електронній сторінці «Вісник Савранщини» у конкурсі ескізів цих лавочок. Ось таким був початок. Це сколихнуло людей, вони побачили, що реально можна щось змінити, повірили, що я захищатиму їхні інтереси на обласному рівні, робитиму все для реалізації своїх планів, і підтримали мою кандидатуру.
- Які основні напрямки Вашої діяльності як голови райдержадміністрації?
- Найперше – відновлення інфраструктури району. Це встановлення вуличного освітлення, забезпечення населених пунктів водою, ремонт доріг. Відзначу, що питання ремонту доріг не сходить у нас з порядку денного. Так, проводяться ремонтні роботи у напрямку Саврань – Бакша. В останні дні року нам вдалося залучити державне фінансування на поточний ремонт 320-метрів відрізку цього автошляху і здійснити на ньому суцільне асфальтне покриття. Виконується біло щебеневе покриття дорожнього полотна у багатьох напрямках залісної зони. За новою технологією заасфальтуємо дорогу до Кам'яного, на що буде залучено 3,5 млн. грн.. з обласного бюджету. Загалом до кінця 2016 року буде приведено до належного стану 60 – 65 % дорожнього сполучення.
Другий напрямок – розвиток економіки. Сюди входить сільське господарство, деревообробна галузь, туризм. Третє – робота над вирішенням соціальних питань: ремонти шкіл, дитячих садочків, зміцнення їх матеріально-технічної бази, покращення якості медичного обслуговування населення, розвиток спорту. Що стосується шкіл, то в першу чергу необхідно провести капітальний ремонт Неділківської школи, на що буде спрямовано 1,2 млн. грн. з обласного бюджету і 200 тис. грн. – зі спеціального рахунку відділу освіти. 1,4 мільйона грн. з обласного бюджету нам виділять на придбання сучасних опалювальних котлів для школи у селі Вільшанка. Модернізуємо систему опалення у спортивній школі «Олімп». Разом з тим облаштуємо спортивний зал в Дубинівському будинку культури. Але гроші на виконання запланованого використовуватимуться не лише з бюджетів – місцевих, обласного, державного. Ми розробляємо карту району, яку навесні презентуємо інвесторам України. Обговорюється питання про залучення в економіку іноземних інвестицій. На даному етапі проводяться перемовини з німецькими спеціалістами, які мають бажання відновити в районі садівницьку та овочеву галузь.
- Зацікавленість у населення викликала Ваша увага до розвитку туризму в районі. Яке Ваше бачення, які підходи до вирішення цього питання?
- Коли я приїхав до Саврані, мене вразило багатство краю – ліси, річки, ставки, озера, багатюще історичне та культурне надбання. І все це, образно кажучи, лежить мертвим пластом, не використовується. Ми вже вели мову про острів Кохання. Яке чудове місце для відпочинку - такий ландшафт, такі природні дані! Ну як все це не використати? А чого варта Гетьманівка зі своїм старовинним храмом та унікальним дендропарком. Навесні ми запросимо сюди польське консульство, нащадків князів Любомирських, які розбудовували цю територію. Запрацюють вже запущені нами в дію інші проекти. Ось у жовті в селі Кам'яне відбувся фестиваль «Гайдамацька Січ». Влітку тут планується відкрити обласний центр патріотичного виховання молоді. Сьогодні на базі Осичанського лісництва працює «Резиденція Святого Миколая». На даний час її відвідало майже 3500 чоловік. Приїжджають гості із сусідніх районів та областей, з Одеси, Києва. Відвідав Резиденцію екс-президент Грузії, голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі. Так що Саврань ми зробимо туристичною.
- Віталію Сергійовичу, якщо ми вже домовились бути відвертими, то скажіть: Саврань – це Ваш тимчасовий причал?
- (Задумується). Хочу відповісти так, щоб мене зрозуміли. Я нічого поганого не бачу в тім, що людина, реалізувавши себе на певному рівні, прагне піднятися на вищий щабель, інакше не було б прогресу, розвитку суспільства. Необхідно лише повністю віддаватися тому, чим ти на даному етапі займаєшся, і досягати потрібних результатів. А коли район передається від одного керівника до іншого, при цьому необхідно передавати свою стратегію, потрібно, щоб новопризначений посадовець використовував напрацювання свого попередника і йшов далі, а не повертався назад, до винайдення велосипеда.
У нас ще є час, щоб чогось досягти, щоб мати що передавати. Слід лише працювати – впевнено, наполегливо і послідовно.
- Дякую, Віталію Сергійовичу, за розмову і бажаю успіхів.

Діана Мудра, член Національної  спілки журналістів України

 dsc 7592 obrabotka1

Діана Мудра,
Обновлено ( 14.01.2016 11:22 )  

Комментарии  

0 #1
Оксана 15 Января 2016
Так сама лично общалась с Виталием Сергеевичем,честно?
Поверила пусть и трудно в наше время верить властиидущим людям,но поверила.Слишко м добрые глаза у этого человека и мне кажется еще слишком не избалована душа.И Дай Бог что бы он остался таким же "горящим" и "пышащим" идеями и работой человеком,а мы будем стараться ему помогать и поддерживать его.Дай Бог он выведет наш район и наш маленький и красивый мир Савранщину из нищеты и упадка.Так хочется верить....не подведите нас Виталий....от всей души просим....

У вас недостаточно прав для добавления комментариев.
Возможно, вам необходимо зарегистрироваться на сайте.

Газета Вестник Савранщины

888

Мы на FACEBOOK